Zezwolenia na obejście WG nie ma! Dymisja wiceministra. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewoda Śląski wydał oświadczenie z którego wynika, że budowa tzw. obejścia Węgierskiej Górki może znów odwlec się w czasie. A wiceminister odpowiedzialny za drogi podaje się do dymisji.

obejćcie

 Informuje ono o prowadzeniu postępowania w sprawie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko z udziałem społeczeństwa. Niezbęna dokumentacja sprawy dostępa jest do wglądu w Śląskim Urzędzie Wojewdzkim w Katowicach - ul. Jagiellońska 25.  Uwagi i wnioski można składać w formie ustnej tam, lub pisemnie na adres rr@katowice.uw.gov.pl do 31 października. Poinformowano też, że 24 października o 10.00 w bielskiej delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego rozpocznie się rozprawa administracyjna dla społeczeństwa, w ramach tego postępowania.

Jeszcze niedawno zapowiadano, że do końca września tego roku wojewoda śląski wyda zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID), czyli pozwolenie na budowę odcinka drogi ekspresowej S-1 Przybędza - Milówka. A do tego zezwolenia potrzebna jest ocena oddziaływania na środowisko, której przeprowadzenie właśnie ponownie wszczęto.

Tymczasem dziś portal Rynek infratsruktury poinformował, że wicemienister w resorcie Infrastruktury i Budownictwa za drogi jerzy Szmit podał się do dymisji. Powody podał osobiste. Szmit był w resorcie odpowiedzialny za autostrady, drogi, transport drogowy i transport lotniczy. To on wielokrotnie, m.in. w odpowiedzi na intereplacje poselskie poseł Małgorzaty Pępek wskazywał, że w czwartym kwartale br. ruszy przetarg, wyłaniający wykonawcę obejścia Węgierskiej Górki. W swojej ostatniej sprzed dwóch miesięcy napisał wprost:

W odpowiedzi na pytanie Pani poseł informuję, iż Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej dokończyć proces przygotowania ww. inwestycji (budowy onejścia Węgierskiej Górki - przyp. red.) i rozpocząć jej realizację. Zgodnie z opracowanym harmonogramem, planowane jest:

- uzyskanie decyzji ZRID zezwalającej na realizację inwestycji – w III kwartale 2017 r.,

- ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji planowane jest w IV kw. 2017 r.,

- podpisanie umowy z wykonawcą przewidywane jest na III kw. 2018 r.,

- termin zakończenia inwestycji planowany jest na IV kw. 2020 r.

Łącze wyrazy szacunku

Jerzy Szmit

Podsekretarz Stanu

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę