Żywiec nie dostanie na OSY - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie udało się miastu Żywiec sięgnąć po pieniądze z Ministerstwa Sportu na budowę dwóch zewnętrznych siłowni.

Silownia zewnetrzna

W 2018 roku w całej Polsce powstanie 1 530 stref sportowo-rekreacyjnych w ramach pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym  Otwarte Strefy Aktywności (osa).

Program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Do MSiT wpłynęło 1416 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 792 na łączną kwotę ponad 54 mln zł.

Wniosek miasta Żywiec o pieniądze na budowę dwóch siłowni rozpatrzony został negatywnie. W ocenie wniosków pod uwagę brano m.in. wskaźnik zamożności gmin (tzw. wskaźnik G, czyli dochody podatkowe gminy w przeliczeniu na mieszkańca, dla Żywca na poziomie ok. 1992,41 zł – średnia krajowa to ok. 1596 zł).

Dofinansowania do swoich siłowni doczekają się gminy Rajcza, Ujsoły i Ślemień oraz Radziechowy Wieprz (po ok. 50 tys. zł każda ze stref). Na liście negatywnie rozpatrzonych wniosków oprócz Żywca znalazła się również Lipowa.

Otwarte Strefy Aktywności (osa) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Miasto swoje dwie OSY sfinansuje samo.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę