Diety radnych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie kwoty będą wpływać na konta żywieckich radnych za pełnienie ich funkcji?  Sprawdźcie.

Podczas pierwszej sesji obecnej kadencji Rady Miejskiej w Żywcu świeżo mianowani rajcowie, oprócz zarobków burmistrza, ustalili również swoje miesięczne diety. Jednogłośnie przyjęto uchwałę, według której te stawki będą się prezentować następująco:

Dieta ryczałtowa dla radnego za udział w sesji, pracach komisji stałej i doraźnej wyniesie 1.000 zł.

Dieta ryczałtowa Przewodniczącego Komisji za organizowanie pracy komisji stałej lub doraźnej oraz udział w posiedzeniach tych komisji i sesjach rady to 1.200 zł.

Dieta Zastępcy Przewodniczącego Komisji za organizowanie pracy komisji stałej lub doraźnej oraz za udział w posiedzeniach tych komisji i sesjach rady to 1 100 zł.

Dieta ryczałtowa Przewodniczącego Rady Miejskiej za organizowanie pracy rady oraz za udział w posiedzeniach komisji i sesjach rady wyniesie 2 000 zł.

Dieta ryczałtowa Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej za udział w organizowaniu pracy rady oraz udział w posiedzeniach komisji i sesjach rady 1 500 zł miesięcznie.

Uchwała przewiduje, że za każdą nieobecność podczas sesji Rady Miejskiej, niezwiązaną z pełnieniem funkcji radnego, dieta ulegnie obniżeniu o 20%.

Radnemu przysługiwać będzie również zwrot kosztów podróży. W przypadku wyjazdu samochodem osobowym, niebędącym własnością miejską, będzie to: 0,5214 zł za kilometr dla auta o pojemności silnika do 900 centymetrów sześciennych i 0,8358 zł dla samochodu powyżej tej pojemności.

Udostępnij

2
-6
8

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę