Walka z azbestem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Władze gminy Rajcza planują kolejną akcję utylizacji eternitu. Wymaga to jednak wniosków od mieszkańców.

Azbest

Gmina będzie w tym roku starać się o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na usuwanie azbestu ze swojego terenu. 

Jeśli uda się pozyskać środki, akcja rozpocznie się w sierpniu, a zakończy we wrześniu. Odbiór odpadów odbywałby się z poszczególnych posesji, dlatego odpowiednio spakowany odpad powinien się znajdować w miejscu łatwo dostępnym. Mieszkaniec nie ponosiłby kosztów związanych z odbiorem i utylizacją eternitu. Jedynym kosztem ponoszonym przez mieszkańca we własnym zakresie byłoby wynajęcie specjalistycznej firmy, która dokona demontażu eternitu z budynku oraz odpowiednio go spakuje.

"Prosimy mieszkańców zainteresowanych odbiorem eternitu z posesji o składanie wniosków do 15 marca 2019 r. Wniosek powinien zawierać następujące informacje: ilość eternitu w m2, numer działki, na której znajduje się budynek, z którego pochodzi odpad, telefon kontaktowy do właściciela budynku oraz dwa zdjęcia (ukazujące budynek, z którego pochodzi odpad oraz zdjęcie spakowanego odpadu – zdjęcia mogą być w formie elektronicznej). Przed złożeniem wniosku do WFOŚiGW w Katowicach o dofinansowanie projektu,  w marcu 2019 r., pracownik Urzędu Gminy w Rajczy skontaktuje się z osobami, które złożyły w terminie wnioski o pomoc w utylizacji eternitu, z prośbą o dostarczenie pozostałych dokumentów koniecznych do uzyskania dofinansowania (w zależności od wymagań WFOŚiGW w Katowicach)." - informuje Barbara Porwisz z Urzędu Gminy Rajcza.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę