Spacer w koronach drzew. Za ile? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbieżność czasowa ze Światowym Dniem Turystyki zamierzona lub nie, ale jest. Ośrodek BACHLEDKA Ski & Sun poinformował, że planuje uroczyste otwarcie „Szlaku w koronach drzew", które odbędzie się w najbliższy piątek, 29 września  o godz. 10.00 w Bachledovej Dolinie, w Słowackiej miejscowości Ždiar. Za spacery nad drzewami trzeba będzie płacić.

Bachledka Szlak w koronach drzew panorama

 "Szlak w koronach drzew" Bachledka  będzie czynny przez cały rok. W ostatnie dni września udostępniony dla zwiedzających będzie w godz. 9:00-18:00, w październiku w godz. 9:00-16:30 a od grudnia w godz. 9:00-16:00. Usytuowany jest na grzbiecie Spiskiej Magury, bezpośrednio w ośrodku BACHLEDKA Ski & Sun. Można do niego podjechać 3-osobową kolejką krzesełkową lub dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki). Cały drewniany szlak o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość szlaku wynosi 24 m i kończy się okrągłą wieżą widokową o wysokości 32 metrów. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami oraz Zamkiem w Niedzicy. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią o długości 67 metrów. Jej otwarcie zaplanowane jest w połowie października. Cały "Szlak" jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 4 miliny EUR.
Ceny biletów wstępu na „Szlak": dorośli – 8 €, dzieci 6,50 €. Dzieci do lat 3 mają wstęp gratis. W ofercie dostępne będą również rodzinne bilety oraz bilety wstępu na „Szlak" połączone z wyjazdem kolejką linową lub skipassem.
Wstęp na „Szlak" z psem jest zabroniony. Psy będzie można bezpłatnie zostawić w specjalnych wolierach.

Z Żywca do Żdiaru jest ok. 110 km (przez Suchą Beskidzką, Nowy Targ i Bukowinę Tatrzańską), których pokonanie zajmie nam ok. 2 godziny i 15 minut samochodem.

Udostępnij

14
+7
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę