Kasację do Sądu Najwyższego od wyroku skazującego na cztery lata rodziców, skazanych za nieumyślne spowodowanie śmierci w pożarze swoich dwóch synów, złożyli ich obrońcy.

Przypomnijmy, wyrok II instancji zapadł w tej sprawie w październiku, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Do pożaru doszło w nocy z 1 na 2 lipca ub.r. w Rajczy. Dym obudził ojca, który zaczął krzyczeć i uciekać. To obudziło matkę, która wybiegła z domu z synem, 4-letnim Oskarem. W budynku pozostali 2-letni Patryk i 11-miesięczny Krystian. Po pewnym czasie ojciec próbował wrócić po nich, ale siła ognia była już wtedy zbyt duża. Dzieci zmarły w wyniku zatrucia dymem. Rodzice byli pod wpływem alkoholu. Mieli go we krwi niemal 3 promile.
Żywiecki Sąd Rejonowy pod koniec marca br. skazał rodziców na trzy lata więzienia. Pod koniec września sprawą w wyniku odwołania zajął się bielski Sąd Okręgowy, który skazał rodziców na cztery lata więzienia.
(Źródło: PAP)