Budują ujęcie wody - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- To już końcowa faza budowy ujęcia wody w Lipowej. Trwają prace wykończeniowe. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy naszej gminy uniezależnią się od dostaw wody - mówi Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.

ujęcie wody komory 3

 Woda z potoku Malinowskiego transportowana będzie przez rurociąg do sprzętu uzdatniającego. - Ujęcie to będzie dostarczało wodę naszej gminie - tłumaczy Szymon Wróbel.

- Do tej pory własne ujęcie wody w gminie Lipowa miało jedynie sołectwo Słotwina, reszta czerpała wodę z Żywca. Teraz się to zmieni - mówi Szymon i dodaje, że budowa ta nie była prosta. - Musieliśmy spełnić wiele wymogów. Rurociąg miał być prowadzony przez teren Lasów Państwowych - zaznacza. Zgodę na budowę udało się jednak uzyskać i już niedługo mieszkańcy gminy Lipowa będą mogli cieszyć się z własnej wody. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na jesień br. Przypomnijmy, że umowę na budowę nowego ujęcia wody w Lipowej wójt gminy podpisał w kwietniu ubiegłego roku. Na realizację zadania przeznaczono 3 mln zł. Część tej kwoty - ponad 2 mln zł uzyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę