Odblaskowe kamizelki do wszystkich przedszkoli - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolorowe kamizelki odblaskowe trafią do wszystkich przedszkoli w gminie Lipowa. Dodatkowo ponad tysiąc odblasków z hasłem „Śliwkowa Gmina Lipowa” trafi do uczniów szkół.

Odblaski

Gmina Lipowa po raz kolejny chce przypomnieć jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Kilka lat w Gminie Lipowa rozdawane były „śliwkowe odblaski”, tym razem akcja przybierze inny charakter. Do wszystkich przedszkolaków w gminie trafią odblaskowe kamizelki z herbem gminy i hasłem „Śliwkowa Gmina Lipowa”. Będzie ich ponad 400 sztuk. Do każdego przedszkola trafi inny kolor odblaskowych kamizelek. Poza tym do uczniów trafi ponad tysiąc opasek odblaskowych z hasłem gminy.

- Mam nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest noszenie odblasków i że może ono uratować komuś życie. Nie zmienia to faktu, że ciągle należy o tym przypominać, choćby z tego powodu, że w naszym powiecie, ale również wielu innych podobnych, brakuje chodników, brakuje środków zewnętrznych, które można by pozyskać na ten cel i bezpieczeństwo pieszego często jest zagrożone. Dlatego ruszamy z naszą kolejną akcją rozdawania odblasków - mówi Jan Góra, wójt gminy Lipowa.

Promień świateł mijania wynosi około 40-50 metrów, a to oznacza, że pieszy lub rowerzysta może zostać zauważony przez kierującego pojazdem najwyżej z odległości 20-30 metrów. Jeżeli kierowca jedzie z dużą prędkością, niestety nie jest w stanie odpowiednio zareagować i uchronić zarówno siebie, jak i pieszego uczestnika ruchu przed wypadkiem. Dlatego tak ważne jest zwiększenie tego dystansu i zapewnienie lepszej widoczności na drodze. Jest to możliwe dzięki specjalnym odblaskom.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę