Nadleśnictwo walczy z mitami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Według informacji Nadleśnictwa Wisła, "sprawy zachodzą zbyt daleko".

Zmija

 O co chodzi? O owiane licznymi legendami żmije zygzakowate. Nadleśnictwo Wisła, za pośrednictwem swojej strony społecznościowej ciekawie i zabawnie wyjaśnia, co w ich przypadku jest prawdą a co mitem, oraz jak się wobec żmij zachować. Oto ich opinie:

"MIT: jad żmii zabija!
FAKT : jad jest groźny tylko dla dzieci, osób starszych, chorujących, uczulonych. Osobie zdrowej nic nie grozi, ale do lekarza ZAWSZE trzeba się zgłosić. Co ciekawe tylko 50% ukąszeń żmii zawiera jad, druga połowa, to swego rodzaju ukąszenia "ostrzegawcze".

MIT : czeka, żeby zaatakować.
FAKT: wąż nas nie słyszy, wyczuwa jedynie drgania, więc dlatego czasami tak późno się oddala. Ale nie chowa się specjalnie za pniakiem i nie czeka na grzybiarza.

MIT : jad żmii trzeba wyssać.
FAKT: nigdy czegoś takiego nie róbmy! Nie zakładajmy także opasek uciskowych. Staramy się jak najszybciej przetransportować poszkodowanego do szpitala.

MIT : żmija skacze na 5m !
FAKT : to nie kangur, więc nie skacze 

Żmija zygzakowata jest pod ochroną i jest mieszkańcem naszych lasów.  Dlatego dajmy jej żyć i traktujmy ją jako jednego z leśnych sąsiadów." - kwitują leśnicy z Wisły.

Udostępnij

15
+13
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę