Gotowali z Rączką i rozmawiali o segregacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa konkurs „To dla mnie naturalne”, w którym mieszkańcy sołectw Gminy Radziechowy-Wieprz rywalizują o to, kto zbierze więcej prawidłowo posegregowanych odpadów z tworzyw sztucznych. Konkursowi towarzyszą liczne spotkania edukacyjne, takie jak np. „Kuchnia Spotkań“, która w minioną niedzielę odbyła się w Radziechowach. Podczas specjalnego pokazu kulinarnego Remigiusza Rączki – znanego i lubianego śląskiego kucharza – uczestnicy mieli okazję poznać zarówno sekrety kuchni regionalnej, jak i zasady prawidłowej segregacji odpadów, które powstają podczas gotowania.

Niedzielne wydarzenie - zorganizowane w ramach działań edukacyjnych towarzyszących konkursowi „To dla mnie naturalne”, a także w ramach Święta Seniora - przyciągnęło spore grono zainteresowanych. Wśród uczestników „Kuchni Spotkań” znaleźli się m.in. seniorzy, radni oraz sołtysi z Gminy Radziechowy- Wieprz, a także przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy. Gościem specjalnym wydarzenia był Remigiusz Rączka – lokalny kucharz znany z promowania i odkrywania na nowo tradycyjnej kuchni śląskiej i historycznej. Podczas pokazu kulinarnego zaprezentował uczestnikom przepisy na takie dania, jak żur na maślance czy śląskie karminadle z jesienną sałatką z dyni. Brzmi smacznie? I tak też było!

Przez żołądek do…troski o środowisko

Pokaz kulinarny był dla uczestników spotkania także okazją do tego, aby poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów, jakie powstają podczas przyrządzania posiłków. Kucharzowi towarzyszył bowiem Michał Mikołajczyk z Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol, który na bieżąco omawiał każdy z odpadów powstających podczas pokazu i wskazywał uczestnikom, do którego kosza powinien trafić. Dzięki temu, uczestnicy poznali zasady prawidłowej segregacji, a także dowiedzieli się, dlaczego jest ona tak istotna.

-Segregacja odpadów to szansa na poddanie takich surowców, jak papier, metal, szkło czy plastik recyklingowi i ponownego ich wykorzystania. Dlatego niezwykle istotne jest, aby towarzyszyła nam ona w codziennych czynnościach i stała się naturalnym nawykiem. Liczymy na to, że tego typu spotkania pomogą mieszkańcom gminy przekonać się, jak w prosty sposób każdy z nas może zatroszczyć się o środowisko, dając odpadom kolejne życie – mówi Przemysław Turski, Dyrektor Zakładu Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy- Wieprz.

Rywalizacja trwa

Konkurs „To dla mnie naturalne” powoli dobiega końca – rywalizacja mieszkańców gminy Radziechowy- Wieprz o to, które sołectwo zbierze więcej prawidłowo posegregowanych odpadów z tworzyw sztucznych potrwa do 30 listopada br. Jest o co walczyć - zwycięskie sołectwo zostanie bowiem nagrodzone czekiem o wartości 20 tysięcy złotych. Fundatorem nagrody jest firma Żywiec Zdrój S.A., będąca głównym partnerem akcji organizowanej przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sortownia Surowców Wtórnych PIOTR PLAST - Piotr Figura. W działania i organizację konkursu zaangażowani są także: Gmina Radziechowy-Wieprz, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Fundacja „Za górami, za lasami” oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę