Mandaty za quady w lesie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W czasie weekendu dyżurny z komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w Lipowej, w rejonie Doliny Zimnika, jeżdżą po lesie quady.

Kuad

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku od 27 do 30 lat. Wszyscy poruszali się quadami po terenach leśnych. Za złamanie przepisów cała czwórka otrzymała mandaty karne.

"Przypominamy, że zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny nawet do 5 tys. zł.

Aby wyeliminować tego typu praktyki policjanci z Żywca wspólnie z strażnikami leśnymi już od kilku lat, cyklicznie prowadzą działania „Cross-Quad”. Ich celem jest właśnie zapobieganie popełnianiu wykroczeń związanych z poruszaniem się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. W czasie tych akcji policjanci kontrolują również drogi dojazdowe oraz parkingi znajdujące w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejsc." - głosi komunikat Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Udostępnij

7
+5
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę