RDF - ile w końcu tych ciepłowni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pisaliśmy o ciepłowni, która miałaby powstać w Żywcu niedaleko ul. Wesołej. Tymczasem plany przewidują nie tylko budowę ciepłowni przy ul. Kabaty i w Wieprzu, ale też w Sporyszu.

Sparania sporysz screen

O planowanych inwestycjach ciepłowniczych przy ul. Kabaty i w Wieprzu pisaliśmy już wcześniej. Jak informuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, prowadzi też postępowanie w sprawie planowanej ciepłowni w Żywcu Sporyszu. Na jakim etapie jest sprawa? Inwestor został wezwany do uzupełnienia dokumentacji. Ciepłownia miałaby powstać na działkach: nr 6453/1, 6453/3, 6453/4, 6453/5, 6453/6, 6453/43 obręb 0007 Żywiec (ilustracja). Znajdują się one pod adresem: ul. Grunwaldzka 5. W praktyce to działki na tyłach Śrubeny, przy zbiegu u. J. Matejki, potoku Młynówka i byłego boiska Śrubeny (dziś Boisko Balon).

Planowana moc przerobowa tej ciepłowni, to 6750 ton odpadów na rok. RDOŚ nie przeprowadzał jeszcze w tej sprawie konsultacji społecznych. Nastąpi to po uzupełnieniu niezbędnej dokumentacji.

 

Udostępnij

3
-14
17
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę