Na otwarcie przyjadą prezydenci Polski i Słowacji! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pisaliśmy przed weekendem o początku sezonu narciarskiego na Słowacji. U nas sezon też już trwa - w Szczyrku, a niebawem uruchomione zostaną tam oficjalnie nowe narciarskie inwestycje. Będzie z wielką pompą. A na Żywiecczyźnie?

Foto Szczyrkowski Osrodek Narciarski FB

W Szczyrku testowane są urządzenia przebudowanego ośrodka narciarskiego. Będą nowe kolejki linowe i armatki do naśnieżania. Wielka pompa szykowana jest na otwarcie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, inaugurację mają uświetnić swoją obecnością prezydenci dwóch krajów: Polski i Słowacji.
Dotychczasowy Szczyrkowski Ośrodek Narciarski zmieni oficjalną nazwę na Szczyrk Mountain Resort. Nowym właścicielem jest bowiem spółka ze Słowacji – Tatry Mounitain Resort. W kończącym się właśnie etapie przebudowy wydała na szczyrkowskiej inwestycje ponad 120 mln zł..
W przerwie pomiędzy sezonami zimowymi postawiono 10 – miejscową kolej gondolową na Halę Skrzyczeńską. Będą też dwie „sześcioosobówki”. Te z kolei wywiozą narciarzy z Soliska na Halę Skrzyczeńską i Pośredni Wierch. Wiele istniejących już tras poszerzono. Powstały też nowe, na przykład objazd Golgoty. Woda, służąca do naśnieżania, pobierana będzie ze specjalnego zbiornika na Hali Skrzyczeńskiej. Nowe budynki infrastruktury narciarskiej znajdziemy przy dolnej stacji kolejki gondolowej i w Solisku.
Oficjalne otwarcie ośrodka w Szczyrku zaplanowano na 16 grudnia.

Nasz powiat z potencjałem. Wciąż niewykorzystanym

Do Szczyrku z Żywca nie jest daleko. Pewien smutek jednak ogarnia, kiedy pomyśli się, że warunki do uprawiania arciarstwa na Żywiecczyźnie nie są wcale gorsze. Mamy nie tylko Żar, mniejsze ośrodki w Rajczy czy Żabnicy, ale przede wszystkim  Korbielów i jego trasy na Pilsku, gdzie jednak nikt na razie nie inwestuje na większą skalę. Pisaliśmy niedawno o kolejce krzesełkowej na Buczynkę i problemach, związanych z jej uruchomieniem. Wszystko to skwitowane było informacją, że ośrodek narciarski zaoferuje w tym roku narciarzom to samo, co w poprzednich sezonach. A świat ucieka. Miejsce to posiada wielu zwolenników, szusujących tam nie tylko dlatego, że mają najbliżej, ale dlatego, że lubią Pilsko. Ta wierność może nie okazać się bezgraniczna.

Pilsko przymierza sie do uruchomienia wyciągów w najbliższy weekend, o ile do soboty będzie śnieżyć. Będziemy Was informować.

Udostępnij

4
+1
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę