Zmarł brat biskupa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O smutnym fakcie poinformowała dyrektor Przedszkola im. Władysława Pieronka w Radziechowach Małgorzata Kasperek.

Pieronek 2 brat

 Dnia 21 lutego 2021 r. zmarł w swoim domu w Raciborsku pod Wieliczką Mieczysław Pieronek, brat Tadeusza Pieronka. Urodził się w 1932 roku w Radziechowach, gdzie kończył szkołę podstawową, a w Żywcu liceum. Uczył się też i pracował w Bielsku-Białej. W latach 80-tych był członkiem Solidarności, a w okresie 1990 - 1999 sekretarzem Miasta Krakowa. 

W ostatnich latach życia zajmował się archiwizowaniem zbioru pamiątek i twórczości pozostawionych przez swojego ojca Władysława,  przedwojennego sekretarza gminy Radziechowy, a następnie wójta zbiorowej gminy Zabłocie, współzałożyciela  i wieloletniego prezesa Ogniska Związku Podhalan na Żywiecczyźnie, legionisty, regionalisty, kronikarza i poety.

"Wielki przyjaciel Publicznego Przedszkola w Radziechowach, które wybrało na swego Patrona Władysława Pieronka, ojca Pana Mieczysława.  Współpracował przy powstaniu filmu, a następnie książki pt. „Ojciec, czyli o Pieronku”, których reżyserem i autorem jest Szymon Wróbel.  Pan Mieczysław wielokrotnie odwiedzał przedszkole wraz z bratem biskupem Tadeuszem, a także ze swoją żoną Barbarą. Wspierał społeczność Przedszkola  im. Władysława Pieronka w realizacji wielu projektów o charakterze regionalnym przekazując udostępniając utwory i zdjęcia pozostawione przez jego ojca.  Dzięki temu przyczynił się do powstania  kroniki „Przodków wiary, przodków gwary niechaj strzeże młody, stary… Historia Radziechowskiego Rodu Pieronków, a także do obecnego kształtu strony internetowej „Radziechowskie historie” poświęconej historii rodzinnej miejscowości Pana Mieczysława. W naszej pamięci pozostanie jako wielki przyjaciel radziechowskiego przedszkola, człowiek otwarty, o wielkim sercu, subtelnym poczuciu humoru, miłośnik historii swojej rodzinnej miejscowości. " - informuje dyrektor Małgorzata Kasperek.  

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę