"Wąskie gardło" dla karetek, problem jak bumerang - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Część osiedla boryka się z tym problemem od dawna. Obecnie, gdy karetki i pojazdy innych służb krążą znacznie częściej, temat się wyolbrzymił.

karetka12

 Uliczki pomiędzy wieżowcami os. 700-lecia są często jedyną trasą dojazdu pojazdów ratunkowych do bloków, położonych w głębi. Mieszkańcy od dawna parkowali tam też swoje samochody, przez co w krytycznych momentach te ostatnie miały kłopot z przejazdem. W związku z takim obrotem sprawy przy uliczkach przed parkingami pojawiły się tabliczki zakazu parkowania w tych wąskich przejazdach. Taki zabieg przyniósł efekty, ale nie stuprocentowe.

Jak poinformował nas Czytelnik, wczoraj (sobota 27 marca) około godz. 17 przyjechał wóz strażacki - jak to w obecnych czasach - do chorego. Przejazd przed blokiem nr 25 był częściowo zastawiony, w związku z czym długo trwało zanim strażakom udało się przejechać do następnego bloku. Jak podaje Czytelnik, sytuacja się po chwili jeszcze skomplikowała, gdyż przyjechało pogotowie, ale przedtem przed karetkę wjechał samochód osobowy, który - nie mogąc wyjechać bo m. in. wóz strażacki ten wyjazd albo usunięcie się utrudniał - zastawił drogę służbom medycznym. Ostatecznie strażacy do chorego dotarli po kilkunastu, służby medyczne oczywiście znacznie później.

W poniedziałek rozpoczął się remont ul. Habsburgów. Być może wprowadzone w jego trakcie nowe warianty pozwolą uniknąć takich sytuacji w przyszłości.  

  

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę