Żywiec Zdrój w szkle - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywiec Zdrój wprowadził na rynek wodę źródlaną w szklanych butelkach inspirowanych krajobrazami Żywiecczyzny. To pierwszy produkt marki w szklanym opakowaniu i jednocześnie kolejny krok firmy w realizacji ogłoszonego w zeszłym roku zobowiązania środowiskowego. Nowe opakowanie pozwoli ograniczyć użycie plastiku.

Szklane opakowanie to jedna z propozycji firmy wprowadzona na rynek w ramach realizacji zobowiązania środowiskowego, zgodnie z którym Żywiec Zdrój zadeklarował, że będzie oferował konsumentom opakowania alternatywne dla plastikowych butelek. Firma zobowiązała się również, że do 2020 roku zbierze i podda recyklingowi taką samą ilość plastiku, jaką wprowadza na rynek. Wspólnie z partnerami działa też na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki i recyklingu, by w 2025 roku osiągnąć powyżej 90% recyklingu butelek PET w Polsce.

Beskid Żywiecki – region pełen inspiracji

Inspiracją do stworzenia nowego opakowania dla wody Żywiec Zdrój były krajobrazy Żywiecczyzny. Butelkę stworzono z dbałością o szczegóły - minimalistyczna w formie, z jednoczesnym charakterystycznym nawiązaniem do pochodzenia produktu z Beskidu Żywieckiego.

Ważne zobowiązanie

Wprowadzając na rynek szklane opakowania, Żywiec Zdrój realizuje swoje pionierskie zobowiązanie środowiskowe, ogłoszone podczas ostatniego Szczytu Klimatycznego ONZ. Jednym z kluczowych założeń deklaracji jest opracowanie i wprowadzenie do sprzedaży alternatyw dla plastikowych opakowań. Nowe, szklane opakowanie daje konsumentom możliwość wyboru, zaś firmie pozwoli ograniczyć użycie plastiku.

Oferowanie alternatywnych opakowań to jedynie część zobowiązania firmy. Wiele uwagi Żywiec Zdrój poświęca także działaniom wpisującym się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, w myśl której ten sam zasób może być przetwarzany i ponownie wykorzystany do produkcji nowych opakowań. Przykładem tego typu działania jest wprowadzona w marcu br. woda w opakowaniach 5l wykonanych w 100% z tworzywa pochodzącego z recyklingu.

-  Konsekwentnie zwiększamy ilość tworzywa pochodzącego z recyklingu, jakie wykorzystujemy do produkcji naszych opakowań. Od 2016 ponad trzykrotnie zwiększyliśmy nasze użycie przetworzonego materiału (rPET), tym samym dając impuls całemu systemowi obiegu opakowań do zwiększania ilości surowca, który zostaje ponownie wykorzystany - mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój.

 O wodzie w szklanych opakowaniach

Żywiec Zdrój w szklanych butelkach powstał przede wszystkim z myślą o konsumentach, którzy poszukują łagodnego smaku wody w wyjątkowej oprawie. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach – niegazowany i gazowany – w butelkach o pojemności 0,3l i 0,7l. Wodę można już znaleźć w restauracjach i kawiarniach w całym kraju, a jesienią dostępna będzie również w wybranych punktach sprzedaży.

Żywiec Zdrój należy do koncernu Danone – to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce funkcjonują 4 spółki należące do grupy: Danone (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywność medyczna), które łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji Danone, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Działa w ramach 12 lokalizacji w kraju, w których zatrudnienie znajduje łącznie niemal 3 500 osób. 

Udostępnij

8
+7
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę